Sayfalar

Bu Blogda Ara

27 Nisan 2009 Pazartesi

'Güneşi gördüm'e cesur afiş!


Cemal Toktaş'ın öne çıkan çarpıcı afişiyle pazarlanacak
'Güneşi Gördüm', yurtdışında 'I Saw the Sun' adıyla festivallerde ve uluslararası markette, travestiyi canlandıran Cemal Toktaş'ın öne çıkan çarpıcı afişiyle pazarlanacak.

Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği "Güneşi Gördüm" filminin yurtdışı festival pazarlaması için hazırlanan afişi hayli iddialı... Kelebek'in haberine göre; Hollywood'un aranan tasarımcısı Emrah Yücel tarafından hazırlanan üç çalışma arasından seçilen afişte, filmde travestiyi canlandıran Cemal Toktaş ile onun peşine düşen akrabalarını canlandıran Mahsun Kırmızıgül ile Murat Ünalmış'ın görüntüleri yer alıyor.

Mahsun cesur bir yönetmenKırmızıgül'ün ilk filmi "Beyaz Melek"te de tercih ettiği Yücel, film hakkında şu açıklamayı yaptı: "Gittikçe ticarileşen ve gişe hasılatları ile değer oluşturduğu zannedilen filmlerin arasından sıyrılan bir iş yapıyor Mahsun. Hem epik bir film dokusu içinde derdini aktarıyor hem de hak ettiği ticari başarıyı yakalıyor. Kırmızıgül'ün filmde tabu olarak değindiği
konuları korkusuzca bir araya getiriş biçimi, cesur tavrının ve ustalığının net bir göstergesi."

Ödüllü tasarımcı

Emrah Yücel, gişe rekortmeni Hollywood filmlerine yaptığı afişlerle tanınıyor.

4 güzel yorum:

leydielif on 28 Nisan 2009 16:31 dedi ki...

kesinlikle katılıyorum. Afişi ilk gördüğümde yabancı bir film afişi zannetim. Ama güneşi gördüm filminin afişiymiş. Valla helal olsun bence film kadar afişide çok dikkat çekici. Avrupadada büyük ilgi göreceğine eminim.

Mavi Bahçe on 28 Nisan 2009 17:59 dedi ki...

Kesinlikle haklısın leydielif.Mahsun kırmızıgül sinema adına güzel işler başardı

Stil Direktörü on 28 Nisan 2009 21:17 dedi ki...

Afişe de filme de bayıldım 2 kez izledim zaten. Gay olan çocuk gelecekte çok özel bir yerde olacak eminim.

Mavi Bahçe on 28 Nisan 2009 23:26 dedi ki...

Stil Direktörü;
Afişi bende çok beğendim canım