Sayfalar

Bu Blogda Ara

14 Mart 2009 Cumartesi

İlginç Ölüm Hikayeleri


- Frank Hayes-1923: At yarışı sırasında kalp krizi geçiren jokey yaşamını yitirdi. Atı rakiplerini geçerek bitiş çizgisini geçtiğinde dünyadaki ilk 'Ölü şampiyon' oldu.
- Dick Shawn-1987: Komedyen Shawn bir politikacıyı taklit ederken sahnede yere yattı. O sırada kalp krizi geçiren komedyen bir daha ayağa kalkamadı.

- Alex Mitchell-1975: 50 yaşındaki tuğla ustası Mitchell bir komedi dizisi izlerken gülme krizine girip 25 dakika boyunca durmadan güldü. Kalbi bu duruma dayanamayınca Mitchell yatağına uzandığı an hayatını kaybetti.

- Adolf Frederick-1771: İsveç Kralı Frederick hazımsızlık yüzünden yaşamını yitirdi. Istakoz ve havyarın şampanya ile pişirilmesiyle yapılan yemekten sonra 14 ayrı tatlı yiyen Kral yemekten sonra fenalaşarak hayatını kaybetti.

- Joseph W. Burrus-1990: Sihirbaz Burrus 'Canlı gömülme' şovunu yapmak için bir tabutun içine girdi. Asistanları kazdıkları bir çukurun içine yerleştirdikleri tabutun üzerine toprak ve beton attı. İşlem bittiğinde döktükleri betonun tabutu kırdığını fark Eden ekip sihirbazı tabuttan çıkarsalar DA talihsiz adamın cesediyle karşılaştı.

- Ray Chapman-1920: Profesyonel beyzbol oyuncusu Chapman bir maç sırasında sahadan fırlatılan topun kafasına isabet etmesiyle hayata Veda etti.

- George Allen-1990: Futbol antrenörü Allen'ın futbolcuları kazandıkları bir maçı kutlamak için antrenörün kafasından aşağıya enerji içeceği boşalttı. Fenalaşan Allen hastaneye kaldırıldı. Ünlü teknik direktör olaydan 1 ay sonra hayatını kaybetti.

- Lee Seung Seop-2005: Bilgisayar oyunları bağımlısı 28 yaşındaki Seop bir Internet cafede toplam 50 saat boyunca bilgisayarın başından kalkmadan oyun oynadı. Seop oturduğu sandalyeden bir daha kalkamadı.

-Marko ve Roberto de Solisa adlı iki kardeş, birbirleriyle pek iyi geçinemiyorlardı. Roberto'nun sık sık kendisiyle dalga geçmesine dayanamayan Marko, kardeşini, kafasına sıktığı tek kurşunla öldürdü. Bu basit bir cinayet gibi görünebilir. Ancak gerçek öyle değil. Çünkü Marko ile Roberto aynı dolaşım sistemini paylaşan yapışık ikizlerdi. Roberto'nun ölümünden 5 dakika sonra, kan dolaşımı Duran Marko DA öldü.

- New Hempshere eyaletinde 10 yaşında bir çocuk, kolasını çiviyle açmaya çalışırken hayatını kaybetti. Kolanın içindeki gaz basıncıyla fırlayan çivi, çocuğun boğazına saplandı ve çocuk yaşamını yitirdi.
 
- William Henry Harrison - 1840: 1840′DA ABD başkanlığına seçilen William Henry Harrison, çok soğuk bir günde Washington'da açık havada düzenlenen göreve başlama töreninde şapka ve palto giymeyi reddederek yaptığı uzun konuşma sonucu zatürre oldu. Yeni başkan sadece bir ay görev yaptıktan sonra öldü.


- Japon bilim adamları - 1971: 1971′de toprak kaymalarını incelemek isteyen Japon bilim
adamları, büyük bir yağmur fırtınası efekti yapmak için bir tepeyi yangın hortumlarıyla Adam akıllı suladılar. Bu yüzden tepenin çökmesi sonucu meydana gelen heyelanda, dört bilim adamıyla 11 izleyici hayatını kaybetti.

6 güzel yorum:

leydielif on 14 Mart 2009 17:35 dedi ki...

ölüm insanı nasıl nerde bulacak bilemiyoruz . böyle ilginç ölümlerde oluyor işte. Zaman geldimi illaki birşeyler oluyor,,,

Mavi Bahçe on 14 Mart 2009 17:39 dedi ki...

leydielif;
Haklısın.Bu ilginçlikler aslında ölüme uydurulmuş bir kılıf herşeyin bir sebebi var saçma bile olsa.

ALLEMDURİK on 14 Mart 2009 18:59 dedi ki...

Ya Rabbim rahat yataklarımızda ihtiyar piri-i fani olarak imanla kendine kavuşmayı nasip etsin inşaallah.

Mavi Bahçe on 14 Mart 2009 21:43 dedi ki...

ALLEMDURİK;
Amin canım

beyaz mendil on 14 Mart 2009 23:40 dedi ki...

Ölüm sebepleri ne olursa olsun ecel deriz.Ama yine de her ölümde yorum yaparız.Şöyle yapılsa ölmezdi,yada geç kalındı v.s Allah herkese yatağında hayırlı ölüm nasip etsin.

Mavi Bahçe on 15 Mart 2009 09:57 dedi ki...

Beyaz mendil amin canım