Sayfalar

Bu Blogda Ara

25 Ekim 2009 Pazar

Ünlülerin Hayat Hikayeler i=)


Kamer Genç : Küçük Kamer doğar doğmaz çiçek hastalığına yakalandı.Uzun süren bu hastalık küçük kamer'de atasözlerini söyleyememe gibi garip bir iz bıraktı.Çocukluğu çiçek sulayarak ve sınıf başkanı olma hayalleri kurarak geçen Kamer gençlik yıllarında da bir ara çiçek çocuk oldu.



Fatih Terim : Konuşmaya kaş göz hareketleri yaparak başlayan Fatih'i ailesi bir süre dilsiz zannetti.Daha sonra dillenen Fatih büyüyünce ne olacaksın diye soranlara hep "Aslan Terbiyecisi ve imparator" şeklinde cevap verdi.


Banu Alkan : Efes yakınlarındaki tarla süren bir çiftçi tarafından toprakta bulundu. Çocukluğu herkese afrodit olduğunu ispatlamaya çalışarak geçti.Kimseyi inandıramayan Banu intikam için müziğe merak sardı. İlk üç notanın "do re mi" değil "ne re mi " olduğunu iddia ederek ilk eylemini yaptı.Ardından gögüslerine elma takarak su göletlerine girip "Bir gün beni azularsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan geeeell" diye şarkı söyleme işine soyundu.Şarkıdan ürken kurbağaların kaçması sonucu köyü sivrisinek sarınca köy ihtiyar heyeti çareyi para toplayop Banu'yu İstanbul'a yollamakta buldu.


M.Ali Erbil : Konuşmaya başlayınca ilk lafı "Enee" oldu. Küçük erbil çocukken de zamparanın önde gideniydi.Aynı anda 10 kızı birden idare eder, harçlıklarını misket oynarken kaybederdi.. Babası "Gösterme artık teyzelere şeyini" demekten helak olmuştu.


Hıncal Uluç : Geç doğdu. Doğumun gecikmesine bebek Hıncal'ın "Ben güzel ebe isterim " şeklindeki ısrarı neden oldu. Güzel ebe bulununca doğan bebek Hıncal tüm bebeklerin aksine ağlamak yerine güldü.Okul yıllarında sınavlarda cevap yerine maç anlattığı için hocaları tarafından hep sevilen bir öğrenci oldu.


Ajda Pekkan : Ajda'nın çocukluğuna ait kayıtlar asrın başında iskenderiye kütüphanesinde çıkan yangında yok olduğu için çocukluğuna dair kim ne dese yalan olur.


Reha Muhtar : Aslında başlarda herşey iyi gidiyordu. Ta ki Reha'nın babası "Reha sor ki öğrenesin yavrum" diyene kadar. Zavallı baba, budist olarak Nepal'e yerleşti ve kurtuldu. Darısı başımıza...

Kaynak  Burda

0 güzel yorum: