Sayfalar

Bu Blogda Ara

2 Ekim 2009 Cuma

LANCEL TÜRKİYE'DE İLK BUTİĞİNİ AÇTIDünyada aksesuar denince ilk akla gelen LANCEL İstanbul Abdi İpekçi caddesinde ilk butiğini açtı.Her dönem klasik olmayı başaran ama farklı trendleri detaylarda sunarak, ışıltısını ve farklılığını asla kaybetmeyen LANCEL, ilk butiğini İstanbul Abdi İpekçi Caddesi’nde açtı.
130 yıldır değişmeyen duruşu ile LANCEL, “Zamansız klasik”lerden biri olmakla beraber, aynı zamanda dünyada en fazla koleksiyona sahip aksesuar markası... Günlük moda akımlarını uygularken her daim çizgisine bağlı, duruşuna sadık ve bir o kadar da çağdaş tasarımlardan oluşan LANCEL, Paris’in ışıltılı ve baştan çıkarıcı havasını İstanbul’a getiriyor. LANCEL’in tasarımlarına ilham veren Fransız kadının cazibesi İstanbul kadınlarının muhteşem parlaklığı ile buluşuyor.

LANCEL Kadını, kelebek ömrü kadar hayatı olan günlük moda akımlarına değil, kendine has duruşu olan klasiklere değer veren kadındır. Güçlü, ayakları yere basan ve de ne istediğini kesinlikle bilen, kendine olan güveniyle girdiği her ortamda fark edilen ve de girdiği her ortama ayak uydurabilen LANCEL Kadını’dır diyor markanın tasarımcıları aynı LANCEL gibi...


LANCEL’in tasarımları bu ilhamla hayat buluyor. LANCEL’in baş tasarımcısı Carlos Osman-Gomez önderliğinde yedi kişiden oluşan kalabalık ve farklı kültürlere sahip bir tasarım ekibinin hazırladığı koleksiyonlar, markanın 130 yılı aşkın süredir değişmeyen ve her daim klasik kalan çizgisine ve duruşunun ışığına, farklı kültürden ve bakış açılarından oluşan tasarımcıların yorumlarını kattığı, sıcak, samimi ve özgün tasarımlardan oluşuyor. Markanın baş tasarımcısı Osman-Gomez, LANCEL’in dünyada en çok farklı koleksiyona sahip aksesuar markası olmasını da buna bağlıyor. Tek bir duruş ve çizginin ışığında gelişen, her yaşa, her zevke hitap eden 21 farklı koleksiyona sahip LANCEL duruşuyla ve havasıyla gerçek bir Parisienne…

LANCEL tasarımlarında detaylar ön plana çıkıyor!


Markanın tasarımlarında ve de koleksiyonların çoğunda ana materyal “grain leather” olarak adlandırılan hayvan derisinin en üst tabakası kullanılıyor. Bu deri, kendinden hava alabilen bir dokuya sahip olduğu için hem daha sağlıklı, hem de çok daha dayanıklı olma özeliğine sahip. Derinin başka bir özelliği ise görünüşü kullandıkça güzelleşiyor ve de dayanıklılığı artıyor. Bunun yanı sıra bazı koleksiyonlarda krokodil, piton, devekuşu ve yılanbalığı derisi gibi özel deriler kullanılıyor. LANCEL’in aksesuarlarında markanın en önemli sembolü olan püsküller ise detaylara verilen önemi gösteriyor. LANCEL kırmızısı, siyah ve siyah-mavi tonları, mocha, bej, petrol mavisi gibi renkler ana koleksiyonda dikkat çekiyor. Mor, yeşil, beyaz gibi iddialı renkler ve metalin farklı uyumu ise LANCEL kadınını bekliyor.


LANCEL’in yüzü Isabelle Adjani...


LANCEL gibi her zaman taze ve zamansız bir güzellik… Hem saf hem seksi, hem seçkin hem de gizemli… Baştan çıkarıcı ama mesafeli… O “havadaki ışıltıyı soluyabilen” Fransız kadının en güzel temsilcisi… Dünyanın en güzel kadınlarından biri olan Isabelle Adjani LANCEL’in yüzü olarak markanın ışıltısını zamansız bir yolculukta temsil ediyor.

Kaynak

0 güzel yorum: