Sayfalar

Bu Blogda Ara

25 Nisan 2009 Cumartesi

RÜYA İLE GELEN KURTULUŞ


Mukaddes Kitabımız Kur'an-ı Mucizül Beyan'ın 7'inci süresinin 4'üncü ayeti, 7.4 şiddetindeki o korkunç 17 Ağustos depremini şöyle haber veriyordu:
"Biz nice beldeler helak ettik ki, azabımız onlara gece yatarlarken ve gündüz uykusunda iken ansızın geliverdi."
İşte akıl sahiplerinin ibret nazarlarına sunulan bu korkunç yer sarsıntısından hemen akabinde, ülkemizin dört bir yanından akın eden herkes deprem bölgesindeki eş, dost ve akrabalarının akıbetleri hakkında bilgi almak için yanlarına koşarlar.
O Büyük depremin olduğu gece Çınarcık'taki evleri yıkılan Kemal Gündüz, karısı ve kızları Elif ile Ecem enkaz altında kalmışlardır.
Gün ışıyıp da o bölgeye koşan Kemal Bey'in bacanağı Şadi Bey ve kurtarma ekibi belki bir ümit niyetiyle büyük bir gayretle enkazı eşelemektedirler.
Bir ara çalışmaktan iyice yorulan Şadi Bey, biraz nefes alıp dinlenmek için enkazın hemen yanındaki çimenlere uzanır.
Yorgunluktan uyuyakalan Şadi Bey, rüyasında Kemal Bey'i görür. Kemal Bey rüyada: "Bacanak bizi kurtarın." diye acı acı feryad ederek yardım ister. Heyecanla uykusundan fırlayan Şadi Bey, bağırarak enkazın üstünde koşuşturmaya başlar.
Hemen bir kepçe

buldurup operatöre eliyle işaret eder. "Tam şuraya vur." Kepçe yıkıntıların üzerine ilk darbesini indirir indirmez, Gündüz ailesinin muhabbet kuşu yıkıntıların arasında açılan delikten kanat çırparak dışarı çıkar. Herkes ümitlenmiştir. "Kuş bu kadar saat yaşamışsa burada hayat ümidi var" demektedirler. Şadi Bey açılan delikten aşağıya doğru bağırdığında gerçekten derinlerden Gündüz ailesinin fertlerinin sesleri gelir. Bir rüya muştuya dönüşür ve bütün aile enkazın altından sağ salim çıkarlar.

4 güzel yorum:

leydielif on 25 Nisan 2009 17:32 dedi ki...

Yazıyı okurken bile insanın tüyleri diken diken oluyo ne korkunç bir şey deprem. ailesini kurtarmış yaa en büyük mutluluğu yaşamış adamcağız. rüyalar bazen yol gösterici olabiliyorlar. Allah bir daha böyle acılar göstermesin...

Mavi Bahçe on 25 Nisan 2009 20:40 dedi ki...

leydielif haklısın canım.Amin kimseye yaşatmasın

GeCe on 26 Nisan 2009 18:21 dedi ki...

gerçekten çok güzel bir hikaye allah mesajlarını iletmiş

allah tekrar yaşatmasın çok kötü günlerdi

Mavi Bahçe on 27 Nisan 2009 00:20 dedi ki...

Amin GeCecim